PM: Dzintarsi lõhnaõlide müüja hakkab seepe tootma

05. aprill 2006, 08:23

Dzintars Eesti OÜ alustab mais Tartu valla Tila külla rajatud tootmishoones vedelate puhastusvahendite valmistamist.

'Selline otsus on meil juba paari aasta eest tehtud,' ütles Tartu Postimehele Dzintars Eesti juhatuse liige Armin Karu. 'Meie emafirma Dzintars lõpetas tarbekeemia tootmise ning keskendus vaid kosmeetika- ja parfümeeriatoodetele. Kuid et Dzintars alustas poolteistsada aastat tagasi küünalde ja seebi tootjana, siis traditsioonid ja oskusteave on sel alal olemas.'

Küünlaid Dzintars Eesti tegema ei hakka, kuid seepi küll, täpsemalt vedelseepi. 'Põrandapesuvahendid, katlakivieemaldi, aknapesuvedelikud,' loetles Karu paarisajaruutmeetrisest tsehhist lisaks seebile voolama hakkavat kaupa.

Toodete retseptid töötas firma välja koos Läti Dzintarsi ja Tartu Ülikooli keemiateaduskonna inimestega. Uues tootmishoones on ka labor, kus seab end sisse keemik.

Tila külas valmistatav toodang esialgu poelettide kaudu perenaisteni ei jõua, sest alguses keskendub firma Eestis, Lätis ja Leedus suurklientide varustamisele. Dzintars Eesti kliendid on näiteks Põhja-Eesti regionaalhaigla, AS Eesti Põlevkivi, paljud koolid ja mitmed kinnipidamisasutused. Toodang hakkab valmima nii oma kaubamärgi all kui ka allhanketööna Soome ja Rootsi firmadele.

Kui tootmine rutiinselt sujuma hakkab, jõuab firma kaup ka poodidesse.

Tootmisega sama katuse all asub kontor ja 800ruutmeetrine ladu. 'See on meie enda, Dzintarsi ja teiste firmade edasimüüdava kauba jaoks,' selgitas Karu. Mis Dzintarsi kosmeetika- ja parfümeeriatoodete müüki puutub, siis see on Eestis igal aastal kasvanud 25–30 protsenti.

Dzintars Eesti tootmis-, lao- ja büroohoone rajamine maksis ligi kümme miljonit krooni. Sellest ligi miljon krooni sai firma Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuselt (EAS) infrastruktuuri arendamise toetust.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing