PM: Ohtlikul trammiristmikul tehakse miljoniremont

05. aprill 2006, 08:01

Tallinna Trammi- ja Trollibussikoondis on otsustanud maksta ligi miljon krooni Vineeri tänava ja Pärnu maantee ristmiku pöörangute kordategemiseks.

Viimane liiklusõnnetus juhtus Vineeri tänava ja Pärnu maantee ristmikul üleeile pärastlõunal, kui otse liikuma pidanud tramm pööras ootamatult paremale ning põrkas kokku kaubiku ja liinibussiga. Inimesed õnnetuses viga ei saanud, kuid kõigi kolme liiklusvahendi juhid vajasid esmaabi, kirjutab Postimees.

Tallinna Trammi- ja Trollibussikoondise liiklusdirektori Meelis Tartu sõnul on sel ristmikul viimase aasta jooksul juhtunud juba viis sarnast õnnetust.

Seda silmas pidades otsustaski ettevõtte nõukogu eraldada eelarvest 980 000 krooni, et varustada ristmiku pöörangud täisautomaatikaga. 'Raha on olemas ning hiljemalt kolme-nelja kuuga saab seal kõik korda,' kinnitas ta.

Üleeilse õnnetuse põhjuste kohta ei osanud Tartu eile veel midagi lõplikku ütelda, sest uurimine alles käib. Olemas on nii trammijuhi seletus kui ka politseimaterjalid ning nende menetlemine alles käib.

4. liini tramm tahtis küll otse kesklinna poole sõita, kuid mingite asjaolude kokkusattumisel juhtis pöörang trammi paremale depoo poole. Just samal ajal süttis fooris roheline tuli ning auto- ja bussijuhile tuli trammi manööver ootamatult.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing