Veerandil ameeriklastel pensionisääste vähemalt 1,3 miljoni krooni eest

05. aprill 2006, 13:17

USAs läbiviidud uurimus näitas, et 23 protsendil Ühendriikides töötavatest inimestest on pensioniks säästetud vähemalt 100tuhat dollarit (1,3 miljonit krooni).

11 protsenti on säästnud 100-250tuhat dollarit (1,3-3,2 miljonit krooni) ning 12% enam kui veerand miljonit dollarit. 55 aastasest on vähemalt veerand miljonit dollarit säästnud koguni 26 protsenti nähtub Employee Benefit Research Instituudi iga-aastasest analüüsist.

Raport kirjutab, et enamus Ameerika töötajaid arvab, et nad võivad tulevikus rahuliku südamega pensionile minna. Samas aga väljendab analüüs muret, et enamus ei säästa siiski piisavalt et oma eesmärki täita.
Raporti kohaselt tunnistab 68% töötajatest, et nad tunnevad end pensionile mineku ees kindlalt. Samas enam kui pooled töötajad on oma pensionieaks säästnud vähem kui 25tuhat dollarit (322 tuhat krooni).
Isegi üle 55 aastate inimeste hulgas on selliseid inimesi üle 40 protsendi.
Enam kui 70 protsenti töötajatest ütleb, et nemad või nende abikaasad on pensioniks midagi säästnud.

„Inimesed on liialt enesekindlad,” ütleb raporti kaasautor Jack VanDerhei. Ta sõnul on säästmine seda enam murettekitavam, et paljud riigi tööandjad sulgevad oma garanteeritud pensioniplaane, mis on toetanud praeguste töötajate vanemate kui vanavabemate pensione.
„On selge, et praegu töötavad inimesed peavad arvestama pikaajalise pensioni planeerimisega ja peavad säästma enam kui nad on seda siiani teinud.”

VanDerhei usub, et inimesed säästaksid rohkem kui nad arvestaksid, millised on nende kulud pensionieas. Raporti kohaselt oli sellel teemal mõelnud vaid 42% küsitletutest.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing