Mandatum tõstis PKC aktsia soovitust ja hinnasihti

06. aprill 2006, 12:35

Soome investeerimispank Mandatum tõstis PKC Groupi aktsia vähenda-soovituse kogu-soovituseks.

Ühtlasi tõstis Mandatum ettevõtte, kelle üheks omanikuks on Harju Elekter, hinnasihi 11 eurolt 13 eurole. PKC aktsia hind tõusis kella 12.20ks Helsingis 3,1 protsenti, 52. nädala kõrgemale tasemele 12,32 eurole.

Mandatum kirjutas hommikuses lühiülevaates, et PKC suuremate klientide prognooside põhjal on turu kasv on oodatust tugevam.

'Veokiturg jätkab sel aastal suhteliselt tugevalt. Volvo Gruppi kuuluvad Volvo, Renault ja Mack teatasid veebruaris seitsme protsendisest tellimuste kasvust Euroopas ja 17,9 protsendisest kasvust Ladina-Ameerikas,' kirjutas Mandatum. 'Need turud on PKC-le olulised. Volvo Grupi uued tooted Volvo FH ja Renault Premium on hästi vastu võetud. Volvo enda viieprotsendine Euroopa turu kasvuväljavaade tundub ettevaatlik. PKC Grupi käibest annab umbes 30 protsenti Volvo. Ka teise PKC Groupi olulise kliendi Scania (35% PKC käibest) tellimused on kasvanud neljandas kvartalis 17 protsenti.'

Ka elektroonikaäri üksus võib Mandatumi analüütikute sõnul pakkuda kasvuüllatust. Üksuse tähtsamate klientide väljavaated on olnud positiivsed. PKC käibest 10 protsenti tuleb Vaconilt ja Nokialt. Vacon prognoosis selle aasta käibe kasvuks 10-20 protsenti.

Tegevuse ümberviimine madalate kuludega riikidesse aitab kindlustada marginaale. Mandatum prognoosib, et ainuüksi tööjõu vähendamine mullu septembris Rahhes ja Kempeles toovad umbes 5 mln euro (78,2 mln krooni) suurust kokkuhoidu. Mandatumi prognoosi põhjal langes sel aastal personalikulu 46,3 mln eurolt 43,3 mln eurole ehk 23,3 protsendilt käibest 20,5 protsendile. See pakub mõningast kaitset kulude kasvu vastu, mis tuleneb kõrgemast vase hinnast tingitud komponentide kulude kasvust.

Mandatum tõstis PKC Groupi 2006-2008 aasta käibeprognoosi 1,5-2,2 protsendi võrra ja tegevuskasumi prognoosi 6,6-8,4 protsendi võrra.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing