Sotsiaalministeerium tahab kaotada ravimite juurdehindluse määrad

06. aprill 2006, 16:21

Täna saadab sotsiaalministeerium kooskõlastusringile eelnõu ravimiseaduse muutmiseks, et kaotada ravimite juurdehindluse määrad jae- ja hulgimüügis.

Sotsiaalministeeriumi abiministri Peeter Laasik sõnul otsustab praegu ravimite hulgi-ja jaemüügi juurdehindluse piirmäärad valitsus, kuid ta peab seejuures arvestama ravimiseaduses antud vahemikke. Sotsiaalministeeriumi ettepaneku järgi otsustaks juurdehindluste üle ka edaspidi valitsus, kuid ravimite juurdehindluse määrad kaoksid.

?Olukord, kus seadusega on ravimite hulgimüügifirmadele tagatud miinimumkasum, pole õige. Üheski teises valdkonnas ei taga riik seadusega minimaalset juurdehindluse protsenti,? kommenteeris abiminister pressiteate vahendusel.

Jaanuaris teatas Eesti ravimihulgimüüjate liit sotsiaalministeeriumile, et hulgimüügi juurdehindluse kaalutud keskmine on 2005. aasta kolmanda kvartali põhjal 6,59% ning jaemüügi keskmine juurdehindlus 19,21%. Hetkel kehtiv ravimiseadus ütleb, et hulgimüügi kaalutud keskmine juurdehindlus peab jääma vahemikku 7-10% ning jaemüügi kaalutud keskmine juurdehindlus peab mahtuma vahemikku 21-25%.

Laasiku sõnul tähendab juurdehindluste tõstmine keskmiselt ühe protsendipunkti võrra nii hulgi kui jaemüügis üle 20 miljoni krooni suurust täiendavat kulu patsiendile ja haigekassale. ?Praegu kehtivate määrade järgi tuleks juurdehindlust tõsta vähemalt kolme protsendipunkti ehk üle 60 miljoni krooni võrra, siis alles ületaks juurdehindlus seaduses kehtestatud minimaalset piirmäära,? täpsustas ta.

Juurdehindluste tõstmine põhjustaks märgatavat patsientide ravimikulutuste tõusu, mis on niigi juba suhteliselt kõrge. Eestis on patsientide omaosalus tervishoiukulutustes 24%, mis on üks suuremaid Euroopas. Suurema osa omaosalusest moodustavad ravimid ning hambaravi.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing