Rapsiseemne müüja: ministeerium varjab Weroli ostuga kaasnevaid kohustusi

06. aprill 2006, 11:30

Rapsiseemne müüja Oilseeds Trade kahtlustab põllumajandusministeeriumi Weroli kohustuste varjamises, millega võidakse tehase ostjal nahk üle kõrvade tõmmata.

Rapsiseemne ostu ja müügiga tegelev Oilseeds Trade teatas, et esitas põllumajandusministeeriumile rea Weroli müügihinda otseselt mõjutavaid küsimusi, sealjuures, kas tehasel on hooaja lõpuni kehtivad rapsiseemne tarnelepingud ning millise hinnaga seemet ostetakse.

Oilseeds Trade palus samas ka avaldada, kui palju tooret võib Werolil sel hooajal puudu tulla ning kui suur on tehase seisukulu. Kahtluste süvenedes küsis Oilseeds Trade näha tarnelepinguid.

Põllumajandusministeerium keeldus toorme kogust, hinda ning tarnelepingud avaldamast. ?Seemet võib osta börsilt,? lisas ministeerium vastuses. ?Seisukulu ei ole arvutatud.?

?Meile teadaoleva turuinfo põhjal ei ole tänase seisuga ASil Werol Tehased tagatud rapsiseemne vajadus hooaja lõpuni,? kommenteeris Oilseeds Trade juht Veikko Vahar, ?mis omakorda tähendab tehase seiskumist ja uue omaniku kanda jäävad tehase püsikulud.?

Vahar lisas, et ostuhinna täpseks määratlemiseks on oluline teada, kui palju toorainet Werolil puudu on. ?Rapsiseemne ostmine Lääne Euroopast toob kaasa väga palju lisakulusid ehk võib viia Weroli majandusaasta lõpuks miinusesse,? ütles ta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing