EPL: Raudtee kosilaste ringi on jäänud vaid venelased ja sakslased

06. aprill 2006, 07:09

Läbirääkimiste ja kontaktide tulemusena on Eesti Päevalehe andmetel BRSi 66protsendilise Eesti Raudtee osaluse võimalik ostjate ring jäänud kitsamaks.

Potentsiaalsed ostjad on Eesti Raudtee tasuvusanalüüsi juba valmis saanud. Järele on jäänud kolm potentsiaalset ostjat – Transgroup Invest, Vene investeerimisfirma Promõšlennõje Investorõ (Prominvestors) ning Saksa raudteefirma Deutsche Bahn, kirjutab Eesti Päevaleht.

Varem on meedias juttu olnud ka investeerimispangaga LHV seotud investorite huvist ning Soome riigiraudtee VRi huvist. Kuid väidetavalt on need ostjate ringist välja langenud. Lisaks ei ole ka Eesti riik läbirääkimistes BRSiga midagi uut saavutanud.

Transgroup Invest on tuntud eelkõige Muugal tolmutava söeterminali ning Jõe tänavale kerkinud omanäolise büroohoone tõttu. Firma omanikud on Eesti rikkamate inimeste hulka kuuluvad Maksim Liksutov ja Sergei Glinka.

Prominvestors on Venemaa üks suuremaid laevafirmasid, alkoholi ja põllumajandusmasinate tootjaid. Firma omanik on tõenäoliselt Sergei Generalov – Venemaa endine kütuse- ja energeetikaminister.

Hetkel on potentsiaalsed ostjad lõpetanud Eesti Raudtee tasuvusanalüüsid ja muu sarnase ning on 'endasse sulgunud', et valmistada ette viimaseid hinnapakkumisi.

Müügiprotsessi juhib Suprema ning Päevalehe allikate hinnangul võiks lähikuudel selguda, kes ostab osaluse BRSis.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing