Naistuttava tapmises süüdistavat meest ähvardab pikk vangistus

Gert D. Hankewitz 07. aprill 2006, 14:09

Põhja ringkonnaprokurör Kati Maitse taotles täna Harju Maakohtus oma naistuttava tapmises süüdistatava Ivan Burko karistamist 11–aastase vangistusega.

Üheteistkümnele aastale tuleks lisada varem kohtu poolt 2003. aastal mõistetud kandmata kahe ja poole aastane karistus, seega tuleks Burkol kokku vangis veeta 13 ja pool aastat.

Kaitsja Natalja Lausmaa taotles tapmisparagrahvi ümberkvalifitseerimist provotseeritud tapmiseks, mille eest on seaduses ette nähtud kergem karistus.
Kohus kuulutab otsuse 25. aprillil.

Burkod süüdistatakse selles, et ta eelmise aasta 7. märtsil tappis Kärberi 62 korteris Svitlana, kellega ta eelmisel õhtul baari „Komandor“ juures tuttavaks sai. Hommikul, kui naine nõudis mehe korterist lahkumist, lõi Burko tüli käigus Svitlanat korduvalt noaga näkku, kaela ja kehasse, mille tagajärjel naine suri sündmuskohal.

Seejärel varastas Burko korterist Svitlanale kuulunud mobiiltelefoni Nokia.

Korterist lahkudes kohtas Burko korrus allpool elavat naabrinaist, kes Svitlana appihüüete peale asja uurima tuli. Burko lõi naist rusikaga näkku.

Burkod süüdistatakse ka ühes varasemas varguses Tallinna Kaubamajast, kust ta mullu veebruaris näppas pudeli likööri ja teise viskit ning toiduaineid.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing