Paet tänas Türgit kolme Balti riigi õhuturbe tagamise eest

Gert D. Hankewitz 07. aprill 2006, 10:03

Neljapäeva kohtus Türgis ametlikul visiidil viibiv välisminister Urmas Paet oma kolleegi Abdullah Güliga, keda tänas kolme Balti riigi õhuturbe tagamise eest.

Kohtumisel olid arutuse all kahepoolsed suhted, Euroopa Liidu laienemine, julgeolekuküsimused ning olukord Afganistanis, Iraagis ja Iraanis.

Välisminister Urmas Paeti sõnul toetab Eesti Türgi soovi liituda Euroopa Liiduga. 'Türgi on teinud edusamme reformide elluviimisel,' märkis Paet.
'Samas ei tohi tempo langeda, sest reformide sihikindel jätkamine on oluline ühinemisprotsessi edenemiseks,' lisas ta. Türgi välisministri kinnitusel ei ole reformide elluviimine takerdunud, kuigi selline mulje võib jääda. 'Me teeme reforme mitte Euroopa Liidu jaoks vaid eelkõige türgi rahva jaoks, kes seda väärib,' ütles Gül.

Välisminister Paet avaldas lootust, et hiljuti alanud liitumisläbirääkimised toimuvad sujuvalt. 'Samas määrab läbirääkimiste kestuse eelkõige Türgi enda tegevus nii reformide kui kodutöö osas,' toonitas Paet. Türgi välisministri sõnutsi vajab Euroopa laiemat visiooni 21. sajandi globaalsetest arengutest.
'Türgi, kes ükskord liitub Euroopa Liiduga, pole kindlasti see Türgi, keda tunneme täna,' lausus Gül.

Välisminister Urmas Paet tänas Türgit kolme Balti riigi õhuturbe tagamise eest. 'Türgi on esimene NATO liige Vahemere ruumist, kes kaitseb meie õhuruumi ning esimene, kes teeb seda kolme kuu asemel neli kuud,' ütles Paet. Türgi valvab Balti riikide õhuruumi alates 1. aprillist.

Visiidi kavas on veel kohtumised Türgi peaministri Recep Tayyip Erdogani ning riigiministri ja ELi pealäbirääkija Ali Babacaniga.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing