Saudi Araabia lõpetas boikoti Arla toodetele

07. aprill 2006, 10:45

Meiereikontserni Arla tooted olid neljapäeval tagasi Saudi Araabia poelettidel – prohvet Muhamedi pilapiltidest sündinud boikott Arla vastu on lõpetatud.

„Meil on väga hea meel, et meie suurimad Saudi Araabia kliendid on otsustanud boikoti lõpetada,” ütles Arla Foodsi juht Finn Hansen.

Saudi Araabia kauplused hakkasid Arla tooteid taas müüki võtma kui tunnustatud rahvusvaheline islamiorganisatsioon soovitas boikoti Arla vastu lõpetada. Organisatsioon kiitis Arlat sammude eest, mis firma on astunud distantseerimaks end islamimaades jaanuaris-veebruaris vihaseid proteste põhjustanud pilapiltidest. Need ilmusid algselt Taani päevalehes Jyllandsposten.

Arla on tellinud ajalehereklaami, kus mõistab hukka pilapiltide avaldamisse, ning lubanud rahastada mitmeid heategevusprojekte Lähis Idas. Nendel põhjustel on boikott Arla toodete vastu lõpetatud, küll aga jõus teiste Taani firmade vastu. Viimastelt oodatakse samasugust käitumist nagu Arlalt.

Arla hinnanguil on Rootsi-Taani meiereikontsern boikoti tõttu islamiriikides kahju kandnud ca 65 miljonid dollarit, vahendab Wall Street Journal.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing