Venelastest Res Publica toetajad Ida-Virus võivad uuele parteile selja pöörata

Gert D. Hankewitz 07. aprill 2006, 09:09

Suur osa Ida-Virumaal elavatest Res Publica liikmetest ning toetajatest võib erakonna ühinemisel Isamaaliiduga uuele erakonnale selja pöörata.

Põhjuseks see, et paljude venelaste meelest on Isamaaliit nende huve eirav partei, kirjutab Põhjarannik.

'Suhtun sellesse väga negatiivselt,' vastas Res Publica Narva piirkonna esimees Vladislav Ponjatovski küsimusele erakonna liitumisest Isamaaliiduga. Ta peab erakonnasiseste reeglite vastaseks seda, et liitumise küsimuse otsustas vaid Res Publica tippjuhtkond, avamata parteisisest diskussiooni.

Ponjatovski väitel on suurele osale vene elanikkonnast Isamaaliit põhimõtteliselt vastuvõetamatu, mis tähendab, et uus loodav partei Eesti Eest! võib kaotada suure osa Res Publicat seni toetanud venelastest. 'Paljudel on veel meeles 1990. aastate algusest teatud seigad, mis olid venelastele üsna ebameeldivad,' sõnas ta, lisades, et tajub viimaste uudiste taustal venelastest parteikaaslaste teravat rahulolematust. Ponjatovski sõnul ei ole ta isiklikult siiski veel otsustanud, kas ta jätkab uue erakonna liikmena või lahkub. 'Praegu, mil käivad kõnelused, ei saa ma midagi öelda.'

Riigikogu respublikaanist liige Ants Pauls, kes toonase Narva Elektrijaamade juhina korjas põhiosa oma 1793 häälest just vene keelt kõnelevate valijate seast, ei soovinud sellel teemal oletusi teha, viidates asjaolule, et uuel erakonnal puudub veel isegi programm. 'Praegu on vaja nii eestlastele kui mitte-eestlastele selgitada, miks see hea on ning mida nad võidavad või kaotavad,' rääkis Pauls.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing