Uuring: 60% Euroopa tehnoloogiafirmadest laieneb

10. aprill 2006, 10:30

Ligi 60protsenti Euroopa tehnoloogiaettevõtetest kavatseb aasta jooksul palgata lisatööjõudu, selgub PR-firmade keti Eurocom Worldwide IT-sektori uuringust.

Tehnoloogiatööstus liigub Euroopast ja USAst Hiinasse ja Indiasse, näitas Eurocomi viies IT usaldusväärsuse uuring. Uuringus osales 300 firmajuhti 20 Euroopa riigist. Eestis osalesid uuringus Eesti Infotehnoloogia ja Telekommunikatsiooni Liitu (ITL) kuuluvad ettevõtted.

58% küsitletud ettevõtetest loodab palgata lisatööjõudu ja vaid 8% plaanib töötajaskonda vähendada. Uuring leidis, et üks kolmest firmast peab töötajate leidmist keerukamaks kui aasta tagasi. Kõige rohkem tuntakse puudust tarkvarainseneridest, projektijuhtimisspetsidest ja rahvusvahelistest müügimeestest.

„Traditsioonilised majandusharud tahavad end tootlikumaks muuta ja IT-lahendused on neile tublisti abiks. IT-lahenduste tellimine meie liikmetelt kasvab pidevalt ja see omakorda elavdab majandust. Samas ei minda Eestis inseneriharidust ja kitsamalt info- ja kommunikatsioonitehnoloogiat (IKT) õppima, pigem eelistatakse niinimetatud pehmeid erialasid. Tegelikult aga tekib meil IKT ala hästitasustatavaid töökohti juurde,“ rääkis Eesti Infotehnoloogia ja Telekommunikatsiooni Liidu tegevjuht Jüri Jõema.

Suurimateks ohtudeks IT-sektori kasvule peetakse maailmamajanduse kasvu aeglustumist, kütuste hinnatõusu ja spetsialistide põuda.

Uuring leidis, et tehnoloogiatööstus kasvab madala palgatasemega riikides, eriti aga Hiinas. 76% vastanuist nõustusid tõsiasjaga, et Euroopa ja USA kaotavad oma liidripositsioonid tehnoloogiatööstuse keskustena, sest esile tulevad madalamaid kulutusi võimaldavad riigid nagu Hiina ja India. Vaid 11% vastanuist ei nõustunud sellega. 71% kinnitas, et Hiina näitab lähima kolme aastaga suurimat IT-tööstuste kasvu. Hiinale järgneb India (17% vastanuist).

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing