EPL: Ajaleht KesKus avaldab Muhamedi-karikatuurid

10. aprill 2006, 07:14

Ajaleht KesKus avaldab täna skandaalsed Muhamedi-karikatuurid.

Peatoimetaja Juku-Kalle Raidi sõnul tehakse seda seetõttu, et inimesed ei kritiseeriks midagi, mida nad näinud ei ole, kirjutab Eesti Päevaleht.

'Põhimõttelise otsuse võtsin ma kohe vastu, aga me venitasime sellega, kuna ma ei tahtnud kõige kuumemal ajal õli tulle paisata,' ütles Raid.

Ta ei usu, et ulatusliku rahvusvahelise skandaali põhjustanud 12 pilapildi avaldamine Eestile ohtu tekitab. 'Arvan, et praegu registreeritakse seda suhteliselt lihtsalt: et tõepoolest, üks alternatiivleht avaldas pildid üldhariduslikul eesmärgil,' selgitas Raid.

Välisminister Urmas Paet märkis ajalehe KesKus tegu kommenteerides, et ajakirjandusvabadusega käib kaasas ka vastutus. 'Me kõik nägime, milliseid reaktsioone nende piltide avaldamine tekitas, nii et see jääb KesKusi tegijate südametunnistusele, kui midagi peaks juhtuma,' ütles Paet.

'Kurb on, kui skandaalijanu varjutab ratsionaalse mõistuse,' sõnas Riigikogu väliskomisjoni aseesimees Marko Mihkelson. 'Varem juhtunut teades on see selgelt vastutustundetu käitumine, eriti kui arvestada, et meie sõdurid on nii Iraagis kui ka Afganistanis.'

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
18. August 2008, 13:21
Otsi:

Ava täpsem otsing