EPL: Hiiu parkmetsas on võimalus majaehituseks kinnistut osta

11. aprill 2006, 07:24

Sidefirma Elion pani avalikul enampakkumisel müüki Nõmmel Särje tänava kandis parkmetsas asuvad kinnistud, kuhu võib ehitada elu- ja ärihooneid.

'Neid kinnistuid me ise ei vaja ning kinnisvaraarendusega tegeleda ei kavatse,' ütles Elioni meediasuhete juht Ain Parmas Eesti Päevalehele.

27 hektari suuruse ärimaa sihtotstarbega Särje tänav 22a kinnistu alghinnaks on 29 miljonit krooni ning see on 36 aastaks koormatud tasuta isikliku kasutusõigusega Eesti riigi kasuks. See puudutab osa krundist, kus asub sideameti kasutuses olev hoone.

1,6 ha suuruse Särje tänav 25 kinnistu alghinnaks on kaks ja 3,5 ha suuruse Särje tänav 26 kinnistu alghinnaks on neli miljonit krooni. Kinnistute sihtotstarbeks on elamumaa.

Alghinnad, mis on üle 1000 kr/m2, kujundati Parmase sõnul lähtudes eelmisest, tulemuseta enampakkumisest.

Ümbruskond on kaetud metsaga, suure osa alast hõlmavad ka sõjaväehooned, laod ja autoremonditöökojad.

Elion erastas krundid 2003. aasta lõpus ostueesõigusega kui ehitiste teenindamiseks vajaliku maa. Särje 22a maa maksustamishind oli 3,8 miljonit krooni.

Alale kehtib Rein Murula arhitektuuribüroo koostatud ja 2001. aastal vastu võetud Lauliku, Hommiku ja Särje tänava vahelise ala detailplaneering, mis lubab sinna ehitada uut hoonestust valdavalt olemasoleva asemele. 29 miljoni kroonise alghinnaga ärimaa peale on lubatud ehitada kolmekorruseline konverentsikeskus koos hotelliga.

Särje tn 24 ja 26 on lubatud ehitada kahekorruselised ridaelamud.

Ostuhuvilised peavad pakkumised esitama 10. maiks enampakkumist korraldavale firmale Ober-Hausi Kinnisvara AS.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing