Justiitsminister Rein Lang tahab luua ettevõtlust ja investeeringuid soodustava õiguskeskkonna

11. aprill 2006, 15:22

Justiitsminister esines täna ettekandega, milles tõi esile olulisemad valdkonnad ettevõtlust ja investeeringuid soodustava õiguskeskkonna loomiseks.

Justiitsminister Rein Lang esines Riigikogu täiskogu istungil ettekandega teemal õiguspoliitika ja ärikeskkonna areng, milles tõi esile olulisemad valdkonnad ettevõtlust ja investeeringuid soodustava õiguskeskkonna loomiseks, teatas Riigikogu pressitalitus.

Tuginedes ekspertide arvamusele ning ettevõtjate hulgas läbiviidud uuringule, nentis Lang, et praeguseks on vajalik nii äriühingu-, majandushaldus- kui ka tööõiguse moderniseerimine. Vaagides õigussüsteemi ja majandusarengu seoseid tõdes Lang, et laiendada on vaja notariteenuseid, sisse viia riigilõivude kulupõhisuse põhimõte ning muuta selgemaks majanduskaristusõigust.

Ettevõtluskeskkonna sõbralikumaks muutmiseks on Langi järgi muutunud aktuaalseks võimaluste loomine ettevõtete kaugjuhtimiseks. Nii võiks tulevikus Eestis registreeritud ettevõtete ühinguõiguslikke tehinguid sooritada elektroonilisel teel.

Käsitledes avalikest registritest andmete saamise lihtsustamise vajadust, tegi minister ettepaneku ühe informatsioonikeskkonna loomiseks. 'Veebis võib luua ettevõtja-keskkonna, kust saab infot mitmetest registritest korraga, samuti kõikvõimalikku muud ettevõtjale vajalikku infot, näiteks täitemenetluse, pankrottide, maksunduse jms kohta,' ütles Lang. Olulisi muutusi tuleks ministri sõnul teha äriühingute loomise protseduuris, muutes seda eelkõige kiiremaks. 'Justiitsministeerium ei näe takistusi, et Eestis oleks lähitulevikus võimalik ettevõtte asutamine 2-3 tunniga, millejuures ei kannataks ka õiguskindlus. Selleks on täna tegelikult tarvis ainult poliitilist tahet,' nentis Lang.

Lang puudutas oma ettekandes muuhulgas ka osaühingutele võimalikult paindlike normide loomise tähtsust ning pankrotimenetluse kõrval saneerimismenetluse sisseviimise vajalikkust.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing