Vara konfiskeerimise kord jäi muutmata

13. aprill 2006, 10:39

Valitsus ei toetanud opositsiooni algatatud karistusseadustiku muutmise seaduse eelnõu, millega sooviti muuta konfiskeerimisregulatsiooni.

Valitsus leidis, et esitatud eelnõu ei lahendaks aga kõiki konfiskeerimisega seotud praktilisi probleeme. Nii näiteks on eelnõuga lahendamata mitmed konfiskeerimise kohaldamist puudutavad menetluslikud küsimused ning see, kuidas kavatsetakse tagada nn kolmanda isiku õigused tema vara konfiskeerimisel.

Justiitsministeeriumis on valmimas karistusseadustiku ja kriminaalmenetluse seadustiku muutmise seaduse eelnõu, millega uuendatakse konfiskeerimise ja kriminaaltulu äravõtmise regulatsiooni terviklikult.

Valmiva eelnõuga laiendatakse nn kolmandale isikule kuuluva vara konfiskeerimise aluseid, sätestatakse kriminaaltulu laiendatud konfiskeerimise kohaldamise alused ning luuakse kriminaalmenetluse seadustikku konfiskeerimisküsimusi puudutav uus erimenetluse liik.

Konfiskeerimise ja kriminaaltulu äravõtmise regulatsiooni eelnõu esitab Justiitsministeerium Vabariigi Valitsusele selle aasta mais.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing