Kohus määras kaitseministeeriumi ametnikule šokivangistuse

13. aprill 2006, 12:31

Harju maakohus mõistis kaitseministeeriumi endise ametniku Sven Smiti süüdi ametiseisundi kuritarvitamises ja karistas teda lühiajalise reaalse vangistusega.

Smitti süüdistatakse selles, et ta kaitseministeeriumi kinnisvara- ja ehitusosakonna ehitusbüroo nõunikuna ei täitnud oma ametiülesandeid korrektselt, müües Võru maakonnas Sänna baasis 83,4 hektaril kasvava metsa raieõiguse kokkulepehinnaga 1 miljon 812 685 krooni aktsiaseltsile Empower EEE.

Smitt korraldas metsa hindamise, lähtudes õigusaktidest, mis ei olnud antud olukorras kohaldatavad, olles ise sellest teadlik. Samuti puuudusid alused, mis oleks lubanud metsa kokkuleppehinnaga müüa.

Kohus määras Smitile karistuseks kahe-aastase vangistuse, millest tuleb peale kohtuotsuse jõustumist reaalselt ära kanda viis kuud, ülejäänud aeg määrati talle aga tingimisi kahe-aastase katseaja ja käitumiskontrolliga.

Kohus mõistis Smitilt Eesti riigi kasuks välja ka tsiviilhagi summas 4 miljonit 776 413 krooni. Sundraha kohtualuselt on 4500 krooni.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing