PM: Lekkiv vrakk vajab uut ülevaatust

13. aprill 2006, 07:40

Vaindloo saare lähedal uppunud kaubalaevast Runner-4 lekib kütust vasakust pardast, täpsema info saamiseks võib vaja minna veel ka tuukrite sukeldumist.

Piirivalveameti reostustõrje ülem Silver Vahtra möönis samas, et allveeroboti abil õnnestus teada saada kõigest lekke ligilähedane asukoht. 'Nüüd on küsimus, kas teeme vraki juurde laskumise ka tuukritega, et teada saada, kust täpselt lekib ja kas tuukritel on võimalik seda kohta kinni panna,' arutles Vahtra.

Tänasel nõupidamisel vaatabki kriisireguleerimismeeskond eile filmitud materjali üle ning seejärel otsustab, kuidas edasi tegutseda, kirjutab Postimees.

Kriisireguleerimismeeskonna teatel otsitakse esmajoones võimalust lekkekoha sulgemiseks. Vahtra möönis, et algusest peale on olnud päevakorral ka ligi 80 meetri sügavusel merepõhjas lebava laeva kütusetankide tühjakspumpamine, küsimus on vaid selles, kes tööde eest maksab. Tehniliselt pole Vahtra kinnitusel töös midagi võimatut ning seda teeb maailmas mitu firmat.

Veeteede amet on teavitanud laevaomanikku vrakis oleva kütuse keskkonnaohtlikkusest ja on esitanud, lähtuvalt kaubandusliku meresõidu koodeksist, nõude kütusetankide tühjakspumpamiseks. Veeteede amet ootab laevaomanikult võimalikult kiiret vastust ja tegevuskava.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing