Tallinn hakkab maksma 100 000 kroonist lastetoetust

13. aprill 2006, 12:49

Tallinn kinnitas sotsiaaltoetuste uued piirmäärad ning ka uue toetusena suhteliselt märkimisväärse mitmikutoetuse.

Uute toetustena kehtestati mitmike - kolm ja enam last- sünnitoetus 100 000 krooni.

Samas ei mõju suhteliselt suur mitmiketoetus aga linna rahakotile väga laostavalt.

Tallinna avalike suhete teenistuse juhtivspetsialisti Sirje Lauring-Vaska sõnul on sellist erakordset toetust ka varem välja makstud, kuid seni maksti seda välja reservfondist. Nüüd on vastavad vahendid sisse kirjutatud linna eelarvesse.

'Kolme ja enama lapse sünd on meil suhteliselt erakordne, mis leiab aset mõned korrad aasta jooksul. Eelmisel aastal maksime vastavat toetust välja vist kaks korda. Nüüd tundub, et seoses kunstliku viljastamisega on selliseid sünde juurde tulnud ja esimeses kvartalis on sündinud kahed kolmikud,' lausus ta.

Kokku on linn oma eelarvest eraldanud toetuste maksmiseks 110 miljonit krooni, sellest kulub 46 miljonit lastetoetusteks.

Tõsteti ka mitmete toetuste piirmäärasid.

Tänavu hüvitatakse retseptiravimite maksumust 2000 krooni ulatuses senise 1000 asemel, puuetega inimestele ja eakatele tõuseb toimetulekutoetus 800 kroonilt 1000 kroonini, ka suureneb kodutute, kinnipidamiskohast vabanenute jt abivajajate toetus 1000 kroonini. Õnnetuste jm erakorraliste kulude osaliseks hüvitamiseks on võimalik nüüd saada toetust 2500 krooni ja matusetoetust 2000 krooni.

Toetusi saavad taotleda rahvastikuregistris Tallinna elukohaga arvel olevad isikud oma elukohajärgse linnaosavalitsuse sotsiaalhoolekande osakonna kaudu.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing