Komisjon ajakohastab haiglavõrgu arengukava

18. aprill 2006, 16:35

Täna kogunes sotsiaalministeeriumis komisjon, mis alustab kuus aastat tagasi koostatud haiglavõrgu arengukava ajakohastamist.

Töö käigus vaadatakse üle hooldusravi, kiirabi ja aktiivravi arengukavad ning haiglate motivatsioonisüsteem. Uuringu kohaselt käib väga suur osa inimesi arstiabi saamas maakonnakeskuses ja teeninduspiirkonnad peavad muutuma sellele vastavaks, märgib sotsiaalministeerium pressiteates.

Eestis on kaheksa 30-40 tuhande elanikuga maakonda. Sotsiaalministeeriumi abiminister Peeter Laasiku sõnul on hetkel sama rahvaarvuga maakondadest mõnedes kohalikud haiglad ja mõnedes üldhaiglad. ?Peame jõudma ühe haiglatüübi, maakonnahaiglani, et kõik sarnaste vajadustega maakonnad saaksid samal tasemel haiglad?, selgitas Laasik.

Eestis on kaks suurt regionaalhaiglat Tallinnas ja Tartus, kuhu koondub kõrgtehnoloogiline arstiabi. Haiglavõrku kuulub kokku 19 haiglat.

Haiglavõrgu arengukava komisjoni kuuluvad sotsiaalministeeriumi ametnikud, haiglate, haigekassa, ülikooli ning maakonnaarstide esindajad ja arstlike erialakomisjoni liikmed.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing