PM: Kütuse hinnahüpe lööb valusalt bussifirmasid

18. aprill 2006, 07:53

Kütuse hüppeline hinnatõus annab valusa hoobi transpordiettevõtetele, sundides bussifirmasid küsima riigilt kasvanud kulude katteks dotatsioonilisa.

Kaheksat bussifirmat koondava aktsiaseltsi GoBus juhatuse esimehe Aivo Pärna sõnul on ettevõttes kütusehinna tõusu tõttu juba rakendatud kokkuhoiuprogrammi, kirjutab Postimees.

'Tulevik on tume,' ennustas Pärn. 'Kulude kokkuhoiuga väga kaugele ei jõua, sest samas peame tõstma ametiühingu soovil oluliselt bussijuhtide palku. Seega jääb meil veel kaks hooba – kas riigi dotatsiooni tõus või piletihinna tõstmine bussiliinidel.'

Pärna sõnul ei loodagi keegi praegu enam bussitranspordilt kasumit teenida, vaid küsimus on pigem kahjumisse langemise vältimises ja jooksvasse nulli jõudmises. 'Ega keegi ei tee bussindust sellepärast, et ise peale maksta,' märkis ta.

Pärna sõnul kavatseb GoBus paar päeva kujunenud olukorda hinnata ning alustada siis liiniveo tellijatega kõnelusi lisatoetuse saamiseks.

'Eks siis tellija, kelleks on meie jaoks suurelt osalt Eesti riik ja kohalik omavalitsus, peab otsustama, kui palju tuleks tõsta piletihinda ja kui palju dotatsiooni,' ütles Pärn.

AS Eesti Statoil tõstis eile sisseostuhindade tõusmisele viidates bensiinide jaemüügihinda 70 sendi võrra, enim müüdud bensiini 95 Euro liiter maksab nüüd 14,85 krooni. Bussifirmade jaoks oluline diislikütus kallines 20 sendi võrra ning maksab nüüd 14,25 krooni liitri kohta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing