Eesti Raudteest huvitatud vene investeerimisfirma suuromanik kohtub Savisaarega

Gert D. Hankewitz 19. aprill 2006, 12:13

Eesti Raudtee aktsiate ostmise vastu huvi tundva Vene investeerimisfirma Promõshlennõje Investorõ omanik Sergei Generalov kohtub täna Edgar Savisaarega.

Generalov kohtub ka BRSi juhi Edward A. Burkhardtiga.

Ettevõtte teatel mingeid otsuseid Eesti Raudtee osaluse omandamiseks veel tehtud ei ole ja need sõltuvad läbirääkimistest riigi ja BRSi-ga.

Promõshlennõje Investorõ ja Saksa päritolu juhtiv raudtee konsultatsioonifirma Transcare AG konsortsium on varem ametlikult kinnitanud huvi Eesti Raudtee enamusosaluse omandamise vastu.

Sergei Generalov on ettevõtja, kes lisaks Promõshlennõje Investorõ juhtimisele oli aastatel 2003 kuni 2005 Venemaa Investorite Õiguste Assotsiatsiooni direktorite nõukogu esimees. 1998 – 1999 oli Generalov Venemaa kütuse –ja energeetikaminister. 1999-2003 oli Generalov Riigiduuma liige, kuuludes Paremjõudude fraktsiooni.

Promõshlennõje Investorõ on Vene investeerimisfirma, mis investeerib erinevatesse projektidesse, investeeringute vahemik on 50-500 miljonit USD. Promõshlennõje Investorõ kontrolli all olevate varade maht ületab miljard USD, investeerimisfirma omanduses olevates ettevõtetes töötab üle 30 000 inimese.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing