PM: Keskerakond peibutab vallavanemaid

19. aprill 2006, 07:50

Presidendivalimiste valguses, mil uus riigipea valitakse suure tõenäosusega valimiskogus, liitusid kolm vallavanemat Keskerakonnaga.

Kuigi viis parlamendierakonda soovivad augusti lõpus juba Riigikogus uue riigipea valida, on väga suur tõenäosus, et kompromissini ei jõuta ning taas valivad riigipea valijamehed, kirjutab Postimees.

Lisaks 101 Riigikogu liikmele kuuluvad valimiskogusse ka 246 kohalike omavalitsuste esindajat, kokku on valijakogu 347-liikmeline. Valijamehed on volikogude liikmed, kel oma valikut tehes ka kindlasti vallavanema juhtnöörid pealinna kaasa antud.

Sügisestel kohalike omavalitsuste valimistel Res Publica nimekirjas kandideerinud ning üleeilsest Keskerakonna ridadesse kuuluv Viru-Nigula vallavanem Raivo Heinmets tõdes, et initsiatiiv parteisse astumiseks tuli Keskerakonna poolt, kuid kosilasi on olnud teistestki erakondadest.

Ta nõustus, et presidendivalimistel võib siin oma osa olla. 'Iga erakond on huvitatud, et saada kohalike omavalitsuste juhte endale, aga lõpuks on presidendi hääletus igaühe südametunnistuse asi,' ütles Heinmets. 'Mul on oma eelistus olemas, pean väga tugevaks kandidaadiks ikkagi Toomas Hendrik Ilvest. Aga eks valijameeste kogus võib üllatusi olla küll.'

Keskerakonna peasekretär Kadri Must ütles, et Keskerakonna kandepind kohalikes omavalitsustes laieneb pidevalt ning initsiatiiv Keskerakonnaga liitumiseks on tulnud kohalikest piirkondadest.

Üleeile samuti Keskerakonnaga liitunud Kõue vallavanem Andres Õis ja Koeru vallavanem Jaago Kuriks kuulusid varem Res Publicasse. Nende kahega ei õnnestunud Postimehel eile ühendust saada. Märtsi alguses vahetas sotsiaaldemokraadid Keskerakonna vastu välja ka Misso vallavanem Lembit Sikk.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing