PM: OÜ Saltreks jäi vahele ulatusliku kütusepesuga

19. aprill 2006, 07:42

Maksu- ja tolliamet pidas möödunud nädalal kinni grupi OÜ Saltreksiga seotud isikuid, kellele on esitatud kahtlustus suure kütusepesu korraldamises.

Maksu- ja tolliameti uurimisosakond tegi jälituse käigus kindlaks, et kütusepesu organisaatorid olid ühe osaühingu nimel ostnud sisse tavalist diislikütust, lisanud sellele tolli loal sinise erimärgistuse ja müünud kütuse viis korda madalama aktsiisimääraga ettevõttele, kes näitas erimärgistatud kütuse kulutamist enda tarbeks, kirjutab Postimees.

Tegelikult eemaldati kütuselt aga erimärgistus ja müüdi sel moel saadud tavaline diislikütus edasi. Kütusepesuskeemi oli kaasatud neli firmat ja Põhja ringkonnaprokuratuur on esitanud kriminaalasjas kahtlustuse kümnele isikule.

Maksu- ja tolliameti uurimisosakonna juhataja Rain Kuusi sõnul on kriminaalmenetlus kahtlust äratanud grupeeringu tegevuse suhtes väldanud juba mõnda aega.

Uurimisel selgus, et kütusepesuga tegeleb Maardus Vana-Narva maantee äärsete ladude alal OÜ Saltreks, kus firma rentis neljast 50kuupmeetrisest ja kahest 25-kuupmeetrisest mahutist koosnevat parki.

Firma territooriumilt leiti vahendid ja keemilised ained erimärgistatud diislikütusest lisaainete eemaldamiseks.

'Tegu on ühe suurema kütusepesu juhtumiga, mis seni Eestis avastatud,' rääkis Kuus. 'Arvestades asitõendite hulka, võib arvata, et kütusepesuga on tegeletud pikemat aega.'

Tema sõnul oli grupeeringu eesmärgiks teenida tulu kütuseaktsiiside erinevuse pealt, mistõttu on riigil jäänud saamata miljoneid kroone aktsiisimaksu.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing