WTO vabakaubanduskõnelused uue probleemi ees

19. aprill 2006, 10:35

USA presidendi otsus nimetada USA kaubandusesindaja Rob Portman Valges majas uuele ametikohale, tumestab väljavaateid WTO vabakaubanduskõneluste lõpetamiseks.

Portman oli WTO vabakaubanduskõnelustel USA esindaja. Kõneluste ajakava järgi lootsid WTO 149 riiki selle kuu lõpuks põllumajandus- ja tööstuskaupade tariifide alandamise kokkuleppe laias laastus kokku saada. Erimeelsused USA ja ELi ning ca 20 riigist koosneva grupi vahel, keda esindavad India, Hiina ja Brasiilia, on aga jätkuvalt suured ja seegi tähtaeg ebatõenäoline.

„Loomulikult saame me hakkama ka ilma temata, kuid kõneluste selles staadiumis oleks lihtsam olnud hakkama saada koos temaga,” kommenteeris Euroopa Liidu kaubandusvolinik Peter Mandelson Portmani lahkumist.

Ajaleht Financial Times tõlgendas vangerdust kui kaubanduspoliitika taandumist USA prioriteetide seas.

WTO peab käimaolevate vabakaubanduskõneluste nn Doha vooru lõpetama hiljemalt juuliks, et liikmesriikidel oleks piisavalt aega lõplike kokkulepete kinnitamiseks. Tagant kannustab USA presidendile kaubanduskõneluste pidamiseks antud volituste lõppemine 2007. a juulis.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing