PM: Lageraie Maarjamäel võib tuua kortermaja rajajale kriminaalasja

20. aprill 2006, 07:47

Pirita linnaosas Kase tänavas kortermaju rajav Onix Invest on väidetavalt raieloata maha võtnud mitukümmend tihumeetrit jämedaid puid.

Munitsipaalpolitsei hinnangul on tõenäoline isegi kriminaalasja algatamine, kirjutab Postimees.

'Praegu on kogu asi sellises seisus, et eksperdid peavad kändude järgi täpselt kindlaks tegema väärteo tegeliku ulatuse,' selgitas Tallinna munitsipaalpolitsei direktor Tiit Kivikas. 'Aga see kahju võib esialgse hinnangu järgi osutuda isegi nii suureks, et tuleb võib-olla algatada kriminaalmenetlus.'

Kivikase väitel ei ole Kase 68 ja selle kõrvalkrundil kortermaju ehitav Onix Invest suutnud siiani munitsipaalpolitseile raieluba esitada. Sellest võib järeldada, et arendajatel luba puudub.

Linnapolitsei sai Kase tänava lageraiest teada eelmise nädala lõpul kohalikelt elanikelt. Kohale sõites said linnapolitseinikud kiiresti olukorra ka fotodele jäädvustada.

Pirita linnaosa vanem Enno Tamm käis Kase tänava raietööd kohapeal vaatamas üleeile. 'Ikka päris trööstitu pilt avanes seal, sest korralik raietöö oli tehtud,' tõdes ta. 'Ja raieluba neil minu teada ei olnud.'

Tamm märkis, et umbes kolme meetri pikkused paberipuiduks kõlbavad palgid olid kenasti hunnikusse laotud ja ootasid ilmselt äravedamist. Silma järgi võis tema sõnul seal olla umbes 40 tihumeetrit paberipuitu.


Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing