Elisa võib üle võtta Lätis ja Leedus tegutseva mobiilsidefirma Bite

Annika Matson 20. aprill 2006, 10:27

Soome mobiilsideoperaator Elisa võib üle võtta mobiilsideoperaatori Bite, mis tegutseb nii Lätis kui ka Leedus, vahendab BBN.

Spekulatsioonist, et investeerimispank Carnegie juba valmistab ette tehingut, kirjutab tänane Läti majandusleht Dienas Bizness. Carnegie on varemgi telekomifirmade ülevõtmisi nõustanud.

Elisal on Soomes 2 miljonit ja Eestis 266 000 klienti ehk ligi 25 protsenti turuosast Eestis. Leedust oleks Elisal selle tehinguga võimalik saada 1,7 miljonit ja Lätist 80 000 klienti.

Mõlemad osapooled keeldusid tehingut kommenteerimast. Taani Jyske Banki analüütik Rune Mollers kommenteeris, et selline tehing oleks realistlik.

'Ma ei tea küll Elisa tehingust midagi, aga minu jaoks on üsna selge, et 2007. aastal ei ole TDC enam Bite ettevõtete omanik. Balti riigid ei ole TDC uute omanike prioriteet, nad otsivad kasvuvõimalusi Skandinaavias,' kommenteeris Mollers.

'Hetkel on telekommunikatsioonisektoris palju vaba kapitali ja Balti turud on huvitavad isegi sellistele firmadele nagu Swisscom, mis püüdis edutult osta ka firmat TDC. Aga Elisal ja Balti riikidel on juba täna midagi ühist,' kommenteeris Mollers.

'Kõlab loogiliselt, et TDC müüb oma Balti riikide mobiilsideoperaatorid. Nad on juba alustanud oma osaluse müügiga Poola mobiilsideoperaatoris Polcomtel. Minu teada on müügis ka mõlemad Bite üksused,' ütles Icelandic Kaupthing Banki Stockholmi analüütik Stefan Pettersson.

Bite Latvija alustas tegutsemisega Läti turul eelmise aasta kevadel.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing