PM: Tallinna kesklinna ümbersõiduteede plaan ähvardab läbi kukkuda

20. aprill 2006, 07:40

Tallinna südalinna liikluse vähendamiseks kaua plaanitud läänesuunaline ümbersõidutee kesklinna sadamast Paldiski maanteele ähvardab nurjuda.

Linnavalitsus otsustas eile loobuda varasemast kavast ehitada uue magistraali tarbeks kahetasandilised ristmikud Paldiski maantee ja Sõle tänava ristmikul ning Paldiski maantee ja Mustamäe tee ristmikul, kirjutab Postimees.

Mõlemale ristmikule oli plaanis ehitada autotunnelid, et liiklussõlmed suudaksid uue magistraali tõttu kasvama hakkavat autodehulka läbi lasta.

Veel mullu detsembris kahe ristmiku ümberehitamist kahetasandiliseks toetanud abilinnapea Olga Sõtnik ütles eile, et linnavalitsus loobus tunnelite ehitamisest nende keerukuse, kõrge hinna ja nende rajamisega kaasneva puude mahavõtmise tõttu.

Suurenevat liiklust üritatakse ristmikest läbi lasta fooriprogrammide muutmise ja lisaradade ehitamisega ristmikele.

Linn on kaalunud ka magistraali juhtimist sootuks Sõle tänavast mööda ning selle tarbeks uue tee rajamist läbi Stroomi metsa, kuid linnapea Jüri Ratas ütles eile, et linnavalitsus seda ei poolda.

Tunnustatud liiklusekspert ja TTÜ teedeinstituudi õppejõud Tiit Metsvahi ütles, et kui plaanitav ümbersõit ei näe ette teed läbi Stroomi metsa või kahetasandilisi ristmikke Paldiski maanteel, on kogu ümbersõidutee rajamine mõttetu, sest Paldiski maantee ristmikud Sõle ja Mustamäe teega ei tuleks suureneva liiklusega toime.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing