Madratsitootja Tarmel ehitab uue tootmis- ja laohoone

20. aprill 2006, 15:15

Tarmel AS tütarfirma Tarmel KV OÜ sai Maardu linna volikogult ehitusloa uue tootmis- ja laohoone rajamiseks aadressil Vana-Narva mnt frac12;.

Tarmel AS juhatuse esimehe Aare Palootsa sõnul on viimase viie aastaga nende müük kolmekordistunud, seetõttu on vanal krundil Pärnu mnt. 158B asuvate tootmispindade potensiaal ennast ammendanud, laienemisvõimalust ei ole. „Meil on Liival renditud valmistoodangu ladu, mis lisab kulusid transpordi ning laadimiste osas,” rääkis ta. Palootsa sõnul on paratamatu, et tööstus kolib kesklinnast välja. Vana krunti arendama ei hakata, järgmisel suvel müüakse see maha.

Uue kompleksi ehituseks on sõlmitud ehituse töövõtuleping Skanska EMV AS-ga, kes on lubanud tellijale valmis ehitised üle anda käesoleva aasta jõuludeks.

Kogu investeering, mis hõlmab krunti, ehitust, kommunikatsioone, teid ,sisustust ja kolimist, küünib ligi 100 mln. kroonini.

Uutes tingimustes loodetakse Palootsa sõnul viie aasta perspektiivis eelmise aasta üle 100 mln. kroonist käivet suurendada vähemalt kaks ja pool korda.

Palootsa sõnul on töötajaid Tarmelis 120, uues kohas loodetakse alul sama hulga töötajatega hakkama saada. Hiljem võib töötajate arv kasvada kuni 20%.

Möödunud sügisel 80 aastaseks saanud Tarmel AS koos ma tütarfirmadega tegeleb mööbli ja –detailide tootmisega ning kinnisvara haldusega.

Toodangust ligi 90% läheb eksporti Euroopa Liidu riikidesse. Kohalikul turul kasutatakse kaubamärki Säng Sohva.

Tarmeli Grupi 2005.a. äritulud olid 121 mln. krooni ja puhaskasum 3,9 mln. krooni. 2004.a. olid vastavad numbrid 101 mln. ja 2,4 mln.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing