ING alandas Eesti Telekomi aktsia hinnasihti

20. aprill 2006, 09:13

Hollandi pank ING alandas Eesti Telekomi 12 kuu perspektiivis antud hinnasihti 7,90 eurolt 7,70-le eurole ehk 120,48 kroonile.

Panga analüütikud uuendasid mudelis esimese kvartali tulemsutega andmeid ja leidsid, et Eesti Telekom on kõige kallim Euroopa, Lähis-Ida ja Aafrika telekom, mida ING analüüsib. Aktsia on 30-40 protsenti võrdlusgruppi kuuluvatest ettevõttest kallim, kui võrrelda ettevõtte väärtust ja kulumieelse ärikasumi suhet ning PER suhtarvu. ING säilitas aktsiale hoia-soovituse.

Ettevõtte esimese kvartali tulemused vastasid laias laastus analüütikute ootustele, kirjutasid analüütikud analüüsis.

TeliaSonera on tõstnud oma osalust Eesti Telekomis 50,3 protsendilt 53,7 protsendile. ING analüütikute arvates on see positiivne, kuna näitab, et TeliaSonera on jätkuvalt strateegiliselt Eesti Telekomist huvitatud. Analüütikud ei usu, et TeliaSonera teeb atraktiivse pakkumise riigile, mis oleks tugev mõjuavaldaja aktsia hinnale. Samas pakub TeliaSonera pühendumus Eesti Telekomi aktsiale tuge.

Analüütikud näevad Eesti Telekomile riskina kasvavat konkurentsi, mis paneb surve alla nii käibed kui marginaalid ja regulaatoripoolne surve (ADSL) ning kõrgemad kapitalikulutused (WiMAX, 3G, jms.).

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing