EPL: Kapo tõkestas Eesti Raudtee müügi Vene investoritele

21. aprill 2006, 07:24

Valitus otsustas eile lõpetada BRSiga Eesti Raudtee erastamislepingu, takistades sellega Eesti Raudtee suurosaluse müügi Vene investoritele.

Valitsuse otsuse ametlik põhjus on see, et riigi hinnangul on BRS oluliselt rikkunud erastamislepingut, jättes näiteks täitmata investeerimise kohustuse.

Eesti Päevalehe andmetel peitub tegelik otsuse põhjus aga eile valitsuse liikmetele tutvustatud kaitsepolitsei ja teabeameti raportis, mille kohaselt Eesti Raudtee võimalik sattumine Vene investorite kontrolli alla kujutab Eestile tõsist julgeolekuriski.

Kaitseminister Jürgen Ligi andis mõista, et kapo raport tõi välja mitmesuguseid riske, sealhulgas poliitilisi ja muud laadi riske stsenaariumide korral, kui Eesti Raudtee langeks venelaste kontrolli alla.

'Raportis oli lahatud võimalikke ostjaid ja nende mõju, mis huvid ringlevad ja mismoodi võivad nad hakata protsessidele mõju avaldama mõjustamise ja majandusliku surve kaudu. Ma esimest korda nägin sellist asjalikku paberit, kus kõik võimalikud mõjud on välja toodud. Need riskid on päris suured, aga ma ei saa neist palju lobiseda,' rääkis Ligi.

Protseduuriliselt antakse BRSile kõigepealt hoiatus. Kui kõnealuseid rikkumisi kahe kuu jooksul ei parandata, siis loetakse erastamisleping lõppenuks.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing