Sakala: Töötajad kardavad Vilma sulgemist

21. aprill 2006, 08:11

Kalevi omandusse läinud leivatööstuse Vilma töötajad pelgavad, et uus omanik on võtnud suuna ettevõtte tegevuse kokkutõmbamisele.

Ühe anonüümsust palunud töötaja sõnul on omanikfirma asunud muutma Vilmas kehtivaid töölepinguid ning seda töötajatele halvemas suunas, kirjutab Sakala.

'Iga päev siin pagari- ja kondiitritööd tehes on tunda, et käib vaikne, ent pidev väljasuretamine,' rääkis ta. 'Asume ju keset Viljandit kõige magusamal kinnistul — küllap tuleb jälle mingi kaubanduskeskus asemele.'

Tänavu veebruaris kirjutas Sakala, et Vilma autojuhid kahtlustavad firma omanikku kavatsuses neid petta, jättes nad koondamise korral ettenähtud hüvitisest ilma. Nimelt tegi Kalev Vilma autojuhtidele ettepaneku anda allkiri ettevalmistatud lahkumisavaldusele, et nad seejärel uuesti tööle vormistada. Töötajate sõnul olid aga uue töölepingu tingimused märksa viletsamad: kahanesid nende töötunnid ja sellele vastavalt ka palgasumma.

Kalevi suhtekorraldusjuht Ruth Roht kinnitas, et töötajate hirmul Vilma võimaliku sulgemise pärast pole mingit alust.

'Vilma töötab kasumlikult. Meil pole mingit kavatsust tööstust kinni panna või koondama hakata, samuti pole kavas seda kuhugi kolida,' lausus ta.

Rohti sõnul tahetakse töölepingute muutmisega Vilma pagarite ja kondiitrite palgasüsteem kooskõlla viia Kalevi grupi ettevõtete üldiste põhimõtetega.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing