Börsiülevaade: Tallinna Vesi poole aasta kõrgeimal tasemel

21. aprill 2006, 15:08

Täna hommikul esimese kvartali tulemused avaldanud Tallinna Vee aktsia lõpetas börsipäeva 14,6 eurol (228,44 kroonil) ehk 1,3% plussis.

Viimati liikus veefirma aktsia kõrgemal möödunud aasta oktoobris, mis ajast on pärit ka väärtpaberi kõigi aega kõrgeim sulgemishind 15 eurot (234,70 krooni).

Esmapilgul olid Tallinna Vee tulemused väga head. Võrreldes möödunud aasta sama perioodiga näidati 12,4 protsendist käibe- ja koguni 122% kasumikasvu!
Tegelikult pole aga numbrid omavahel võrreldavad.
Firma põhitegevustulud ehk veemüük ja reoveeteenuse käive kasvas 9,3% võrra. Kasv seega praktiliselt võrdne vee- ja kanalisatsioonitariifide selle aasta alguse hinnatõusuga, mis oli 9,6%.
Käivet aitas kasvatada põhitegevusega seotud muud tulud (liitumised ja sadeveetorustike ehitus), mille maht tõusis 67% ja ulatus 28,8 miljoni kroonini. Paraku on antud tululiik äärmiselt kõikuv.

Näiliselt tugev kasumikasv tuli aga sellest, et möödunud aastal võttis ettevõte enne börsile tulekut dividendid välja juba esimeses kvartalis, makstes selle pealt ka 35,4 miljoni krooni tulumaksu. Sel aastal jääb dividendide maksmine ja selle pealt makstav tulumaks tõenäoliselt teise kvartalisse.
Lisaks kasvasid muud äritulud võrreldes aastatagusega 12,2 miljonilt 25,3 miljoni kroonini. Ettevõtte sõnul on antud real kajastatud peamiselt kinnisvara müügist saadud tulusid.

Kui möödunud aasta kasumit korrigeerida tulumaksuga ja kinnisvara müügiga seotud tulud kasumist maha võtta ulatuks veefirma esimese kvartali kasumikasv 6 protsendini.

Nii, et suurt aktsiahinna tõusu jätkumist ei tohiks olla.

Sel kolmapäeval kvartalitulemused ja dividendide maksmise uudisega välja tulnud Eesti Telekomi aktsia jätkas kolmandat järjestikust päeva kiiret tõusu, jõudes päeva lõpuks 8,34 euroni (130,49 kroonini) ehk kõrgeima tasemeni pärast möödunud aasta märtsi.

Alates kolmapäevast on aktsia tõusnud 4,9%. Tänaseks tõusuprotsendiks jäi 1,7.
Oma kuue aasta tagusest kõigi rekordtasemest (156 krooni) on aktsia veel juppjagu maas. Samas on ettevõte maksnud vahepeal kokku 37 krooni aktsia kohta dividende.

Telekomifirma hinnaralli on mõneti ootamatu, kuna esimese kvartali tulemusi peeti igati ootuspärasteks. Küllap siis on investoreid erutanud 9 kroonine dividendimakse, mida on 12,5% enam kui aasta eest ning mis annab väärtpaberile korraliku dividenditootluse.

Kolmanda firmana tooks välja Harju Elektri.
Aktsia hinnamuutus täna eriti suur ei olnud (+1,0%, 61,96 krooni), kuid see-eest on Helsingi börsil pärast esimese kvartali tulemuste avaldamist kallinenud täna PKC Group aktsia 8,8%, liikudes ajaloo kõrgeimal tasemel 13,32 eurol.
Harju Elekter on PKC suurim aktsionär 1,8 miljoni aktsiaga.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing