EPL: Mäost Tartusse võib tulla kolmerajaline maantee

21. aprill 2006, 07:15

Riik kaalub võimalust ehitada Mäo-Tartu vahele möödasõidutaskutega ja eraldatud sõiduradadega kolmerajaline maantee.

Maanteeameti peadirektori abi Tiina Reismann selgitas, et radade hulk on nüanss, mitte ees-märk omaette ning kas Mäo ja Tartu vahele tuleb kolme- või neljarajaline maantee, selgub projekteerimistöö käigus, kirjutab Eesti Päevaleht.

Kuid samas võib riigi otsustamisprotsessis kolmerajalise või neljarajalise maantee osas olulist rolli mängida see, et vähemarajalise maantee ehituskilomeeter on ligi kümme miljonit krooni odavam.

Maanteeameti hinnangute kohaselt maksaks kilomeeter kolmerajalist maanteed umbes 35–45 miljonit krooni ning kokkuhoid ligi sajakilomeetrisel tee-lõigul oleks ligi miljard krooni.

Kolmerajalise maantee puhul on tee sõidusuunad eraldatud piirdega ning möödasõiduvõimaluse tagamiseks on iga 2,5 kilomeetri järel kolmas rada vaheldumisi mõlemas sõidusuunas.

Samas on kolmerajaline tee Reismanni sõnul liiklusohutuse seisukohast võrreldav neljarajalise esimese klassi maanteega. 'Sõiduradade eraldamine hoiab ära laupkokkupõrked ning eritasandilised ristmikud viivad miinimumini ristmikeõnnetused,' lisas Reismann.

Eestis hetkel ühtegi paarisajast meetrist pikemat kolmerajalist teelõiku pole. Eriti agaralt kasutavad kolmerajalist maanteed rootslased ja soomlased. Samuti ehitab sadu kilomeetreid kolmerajalist maanteed sel aastal Iirimaa.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing