EPL: Ministeerium taunib bussipiletite hindade meelevaldset tõstmist

21. aprill 2006, 07:32

Majandus- ja kommunikatsiooniministeerium on häiritud nädala alguses bussivedajate poolt algatatud kampaaniast piletihindade tõstmiseks.

Bussifirmad plaanivad sõitjaid eksitavalt piletihindu tõsta ja kergelt lisakasu teenida. Ministeeriumi hinnangul on vedajate põhjendused eksitavad, kirjutab Eesti Päevaleht.

Ministeerium juhib vedajate tähelepanu asjaolule, et diislikütuse hinnatase 18. aprilli seisuga ei küüni veel 2005. aasta kõrgeima hinnatasemeni.

Samas tõstis riik maakonnaliinide dotatsiooni eelmisel aastal 2004. aasta 143,2 miljonilt kroonilt 179,5 miljoni kroonini, lähtudes just 2005. aasta kõrgeimatest kütusehindadest. Dotatsiooni tõstmisel kaaluti ka teiste kulukomponentide võimalikku kasvu.

2006. aastal tõstis riik dotatsioonimäära veel 15 miljoni krooni võrra, kuid vastavat kulubaasi tõusu pole tegelikult toimunud. Kütuseliitri hinnatõus krooni võrra tähendab ligikaudu kümne miljoni kroonist kulu kasvu maakondade avalikul liiniveol, kuid dotatsiooniga kaetakse tegelikult kuni 50% kogukuludest ehk ligikaudu viis miljonit krooni. 'Seega on tänasel dotatsioonil olemas kate kütusehinna tõusuks mitme krooni võrra ning ruumi jääb nii palkade tõstmiseks kui ka investeeringuteks,' teatas majandusministeerium.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing