Börsiülevaade: tants Tallinna Vee tulemuste ümber (täiend.)

21. aprill 2006, 09:59

Teise Tallinna börsi ettevõttena avaldas täna oma esimese kvartali majandustulemused Tallinna Vesi.

Veefirma kvartalikäive kasvas aastataguse ajaga 12,4% ja ulatusid 176 miljoni kroonini.
Kasvu allikaid oli kaks.
Esiteks kasvasid selle aasta alguses tarbijatele vee- ja kanalisatsioonitariifid 9,6%, mis väljenduvad ka kohe Tallinna Vee põhitegevuse müüginumbrites. Teiseks tõusid firmal märkimisväärselt tulud veevõrguga liitumisest ja sadeveetorustiku ehituselt – 17,3 miljonilt 28,8 miljoni kroonini.

Tallinna Vee kasum hüppas võrreldes aastatagusega 42,8 miljonilt 95,1 miljoni kroonini (4,75 kroonini aktsia kohta). Kasumi hüpe oli tingitud sellest, et möödunud aasta esimesesse kvartalisse jäi dividendidelt maksutud tulumaks (35,4 miljonit krooni). Sel aastal jääb antud maks tõenäoliselt teise kvartalisse.

Lisaks kasvasid muud äritulud aastaga 12,2 miljonilt 25,3 miljoni kroonini. Ettevõtte sõnul on antud real kajastatud peamiselt kinnisvara müügist saadud tulusid.

Kui möödunud aasta kasumit tulumaksuga korrigeerida ja kinnisvara müügiga seotud tulud maha võtta ulatus veefirma esimese kvartali kasumikasv vaid 6 protsendini. Ettevõtte ärikasum kasvas samas 15% ja brutokasum 3% võrra.

Veefirma positiivseteks märksõnadeks on ülim stabiilsus. Tegemist on ettevõttega, mille tulemusi on analüütikutel (investoritel) tõenäoliselt kõige kergem ette aimata.
Esiteks ei saa monopoolse firma klientide arv langeda. Teiseks on Tallinna Veel linnaga kokku kuni 2010. aastani kokku vee- ja kanalisatsioonitariifide hinnatõus.

Möödunud aasta kevadel 9,25 euro (144,73 krooni) tasemel aktsiate avaliku esmaemissiooni (IPO) korraldanud veefirma aktsionäridel on läinud väga hästi.
Eile lõpetas väärtpaber 14,41 eurol (225,47 kroonil) ehk 55,8% IPO-hinnast kõrgemal.
Täna avaldatud tulemused ei tohiks Tallinna Vee aktsiahinnale minu hinnangul halvasti mõjuda.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing