Selgus ligi poole miljardilise veeprojekti riigihanke esimene võitja

21. aprill 2006, 11:41

Telora-E võitis Matsalu Veevärgi poolt välja kuulutatud esimese 10 miljonilise riigihanke üle 423 miljonit krooni maksma minevas veeprojektis.

Matsalu valgala piirkonna veeprojekti koordineeriva AS Matsalu Veevärk juhataja Marko Matsalu ütles, et Telora-E võitis ehitusjärelvalve riigihanke ja järgmised riigihanked on praegu kooskõlastamisel ministeeriumites, nii et maikuu jooksul loodetakse ka need välja kuulutada.

'Juulis toimub riigi hangete avamine ja septembris-oktoobris peaksid projekteerimise ja ehitamise lepingud olema sõlmitud. Esimesed ehitustööd projekti raames peaksid aga algama järgmise aasta kevadel,' lausus ta.

Matsalu ei osanud öelda, millistes omavalitsustes hakatakse kõigepealt veesüsteeme korda tegema, kuna tööde kava on täna veel kinnitamata.

Euroopa Liidu keskkonna parandamiseks mõeldud abirahade paremaks ärakasutamiseks, loodi mõned aastad tagasi keskkonnaministeeriumi initsiatiivil omavalitsusi koondavad veeettevõtted, mille eesmärgiks sai vastavate veeprojektide koostamine ja elluviimine.

Projektide raames investeeritakse 2005-2007 aastal Euroopa Liidu poolse välisabiga Eesti veemajandusse kokku 1,6 miljardit krooni, millest 10% omaosaluse so 160 miljonit krooni maksavad kohalikud omavalitsused ja riik (so KIK) kaasrahastab projekte kogusummas 130 miljoni krooniga.

Tänaseks on Euroopa Liidu poolt positiivse rahastamisotsuse saanud viis veeprojekti:

-Emajõe ja Võhandu jõe valgala veemajandusprojekt maksumusega 840,1 miljonit krooni. Raha kasutajad on AS Emajõe Veevärk, AS Põlva Vesi, AS Võru Vesi;
-Kohtla-Järve regionaalse reoveekäitlussüsteemi rekonstrueerimine maksumusega 573 miljonit krooni. Raha kasutaja Järve Biopuhastus OÜ;
-Matsalu valgala piirkonna veeprojekt maksumusega 427,3miljonit kroon. Raha kasutajad AS Matsalu Veevärk ja AS Haapsalu Veevärk;
-Läänesaarte alamvesikonna vee- ja kanalisatsioonisüsteemide projekt maksumusega 333,2 miljonit krooni. Raha kasutajad AS Kuressaare Veevärk ja AS Kärdla Veevärk;
-Pärnu jõe vesikonna Pärnu ja Paide veeprojekt maksumusega 307,5 miljonit krooni. Raha kasutajad AS Pärnu Vesi, Sindi linnavalitsus, Audru vallavalitsus, Paikuse vallavalitsus ja AS Paide Vesi.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing