PM: Eesti tahab rajada Läänemere toidutee

21. aprill 2006, 07:50

Põllumajandusministeerium tahab ühes teiste riikidega luua Läänemere ümber toidutee, mis juhataks turistid erilistesse toiduga seotud kohtadesse.

Euroopas leidub mitu sarnast turismimarsruuti – näiteks Tšehhis võib mitu päeva rännata õlletööstuste vahel, Prantsusmaal tutvuda erinevate veinipiirkondadega ja Saksamaad läbib juustutee.

Ministeeriumi asekantsleri Ruve Šangi sõnul on nende laiem eesmärk luua üks kõiki Läänemere-äärseid riike hõlmav teekond, kuid isegi kui teised riigid sellega kaasa ei tule, tehakse Eestis kindlasti teoks mõte oma toiduteest, kirjutab Postimees.

Lisaks toiduga seotud kohtadele võiks see tee hõlmata ka kultuuriliselt ja looduslikult olulisi paiku. 'Kultuur ja loodus selle pärast, et reis ei muutuks ainult kõhuorjuseks,' rääkis Šank.

Turismifirmade liidu tegevjuhi Kersti Kondi sõnul tuleb Eestil maailma turismiäris silma paistmiseks leida endale midagi omast ja erilist ning selline toidutee oleks seda kindlasti. 'Lisaks välismaalastele on sellised ettevõtmised olulised ka siseturismi jaoks,' märkis ta.

Toidutee konkreetset marsruuti ei ole põllumajandusministeeriumis veel paika pandud, sest see eeldaks kokkuleppeid vastavate ettevõtetega.

Näidetena, kust rada võiks läbi minna, pakub ministeerium Nopri talumeiereid, Harjanurme kalatalu või siis kala- ja sibularestorani Peipsi ääres. Samuti võiksid sinna kuuluda ka Eesti suuremad toidutööstused, kes trügivad oma kaubaga ka üle piiri, ja saaksid nii oma kaubamärki tutvustada.

Šangi kinnitusel ei oleks sellise marsruudi loomine ka kuigi kallis ja seda saaks toetada Eesti Toidu programmis.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing