Tallinnas käis laupäeval selle hooaja esimene kruiisilaev

24. aprill 2006, 16:07

Laupäeval külastas Tallinna selle hooaja esimene kruiisilaev 'Nordnorge', pardal 223 reisijat Norrast, teatas Tallinna Sadam.

Käesoleval aastal on Tallinna Sadamasse oodata ühtekokku 309 kruiisilaevakülastust (sh 10 külastust Saaremaa sadamasse) ning 305 tuhat kruiisireisijat.

Traditsioonilisi kruiisilaevakülastusi on käesoleval aastal oodata 289, ehk 16 külastust rohkem kui möödunud aastal. Möödunud aastal külastas Tallinna kokku 324 kruiisilaeva 295 tuhande reisijaga millest 51 külastust olid nn lähikruiisid ( lähikruiisiks loetakse rahvusvahelise tava kohaselt alla 60 tunni kestvat reisi kruiisilaeval, kui laev külastab lisaks reisi algus- ja lõpp-punktile veel vähemalt 2 sadamat ).

Selle tulemusega oli Tallinna Sadam mullu Põhja-Euroopa regiooni suuruselt kolmas kruiisisadam.

2005. aastal tunnustas ajakiri “Dream World Cruise Destination” Tallinna auväärse tiitliga 'Most Improved Destination' (kõige paremini arenenud sihtkoht - toim). Ajakiri on erialainimeste seas laia levikuga ning autasu antakse välja kruiisifirmade esindajate seas läbi viidud küsitluse alusel. Sama ajakirja poolt said tunnustuse osaliseks ka Tallinna giidid. Tallinna populaarsus on kruiisifirmade ja -turistide seas viimastel aastatel märkimisväärselt kasvanud ning tänaseks on Tallinnast saanud Läänemere ja Põhja-Euroopa regioonis tuntud ja tunnustatud sihtkoht.

5. mail korraldab Tallinna Sadam koostöös Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse, Baltikum Tourismus Zentrale, MTÜ-ga Saaremaa Turism, Tallinna linna ja Tallinkiga kruiisiseminari Saksamaa kruiisifirmadele ja reisibüroodele. Seminar toimub Euroopa ühe suurima sadama - Hamburgi sadama - sünnipäeva piduliku tähistamise raames, kus juba traditsiooniliselt tutvustatakse igal aastal lähemalt ühte maailma riiki ning käesoleval aastal on selleks riigiks Eesti.

Selle hooaja viimane traditsiooniline kruiisilaev külastab Tallinna Sadamat 21. oktoobril, kogu kruiisihooajale paneb punkti 'Birka Paradise`i' jõulukruiis 24. detsembril.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing