Muugal tolmutav söeterminal hakkas tolmu osakaalu õhus mõõtma

24. aprill 2006, 13:06

Muugal ilma loata tegutsev söeterminal võttis reedel kasutusele automaatse seirejaama välisõhu seisundi hindamiseks terminali territooriumil, teatas ettevõte.

Muuga söeterminali opereeriva ettevõtte AS Coal Terminal Operator juhatuse liige Jelena Põder ütles, et automaatne seirejaam võimaldab Muuga söeterminalil reaalajas jälgida peentolmu osakaalu õhus.

Monitooringujaama asukoha kooskõlastasid eelnevalt keskkonnainspektsiooni, Jõelähtme valla ja Harjumaa keskkonnateenistuse esindajad. Jaamast saadav tagasiside aitab muuta terminali tolmutõrje oluliselt efektiivsemaks ning reageerimise operatiivsemaks, teatas ettevõte pressiteates.

Kokku on söeterminalil kavas investeerida lähikuudel 15,5 miljonit krooni täiendavate keskkonnameetmete rakendamisse, mis peaksid muutma terminali tegevuse ümbruskonnale vastuvõetavamaks ja viima söetolmu tekkimise riski miinimumini.

Söeterminal jätkab oma territooriumi heakorrastamist, mille käigus istutati eelmisel nädalal 600 istikut.

Söeterminali rajamine Muugale algas 2002. aasta oktoobris langetatud investeerimisotsuste alusel ja terminal valmis koostöös Tallinna Sadamaga, investeeringu kogusuurus oli 1,5 miljardit krooni.

Tänase päevani puudub Muuga söeterminalil kasutus- ja saasteluba. Muuga sadama idaosas laiuva ligi 44 hektari suuruse söeterminali peale hakati kaebama kohe, kui see tööle hakkas. Kui eelmise aasta juulis töötas terminal ajutise kasutusloaga, siis augustis alustati seadusevastaselt regulaartöödega, millega kaasnes tolmu levimine. Keskkonnainspektsioon on teinud söeterminalile trahvi ja ettekirjutuse, prokuratuur on alustanud kriminaalmenetlust.

Kuna rajamata on näiteks niisutussüsteem, kattuvad aeg-ajalt tolmukihiga lähedal asuvad Jõelähtme valla külad Saviranna ja Uusküla, aga ka Muuga ja Viimsi. Lisaks ähvardab süttimisoht.

Terminali tööd pole seisma pandud, sest 'selle peatamine võib põhjustada üldistele huvidele suuremat kahju, kui põhjustaks tegevuse jätkumine,' toob keskkonnainspektsioon põhjenduseks, viidates muuseas ettevõttes töötavale 127 inimesele.

Söeterminali omaniku ASi Coal Terminal omanikuks on Transgroup Invest, mille omanikud omakorda on Eesti väidetavalt rikkaimad inimesed, Loksalt pärit 29aastane Maksim Liksutov ja 39aastane Sergei Glinka. Just nemad kerkisid möödunud aastal Toomas Annuse kõrvale esmakordselt rikaste esikolmikusse ja ühtlasi miljardäride klubisse, selgus Äripäeva miljonäride TOP 100st.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing