PM: Tartu linn utsitab jäätmemaju rajama

24. aprill 2006, 07:29

Tartu linnavalitsus loodab saada linnavolikogult heakskiidu plaanile lükata jõuliselt tagant jäätmemajade rajamist korterelamute juurde.

Rae kava kohaselt maksaks linn jäätmemaja ehitusest huvitatud korteriühistuile kinni kuni 75 protsenti ehituse hinnast. Prügimajade maksumusest, mis oleks 50 000 krooni suurusjärgus, jääks sel juhul ühisturahva kanda 12 000–13 000 krooni, kirjutab Tartu Postimees.

Jäätmemajade ulatuslikus külvis näeb linnavalitsus korra edendamist mitmes mõttes. Nahaalsed linlased ei pääse enam võõraid prügikaste täitma ning prükkarid ja linnud-kassid rämpsu kastidest välja sikutama.

'Jäätmemajades oleks loomulik teha ka esmane prügi sorteerimine, paigaldades eraldi konteinerid paberile-papile, pakenditele ja klaasile,' märkis linnavalitsuse linnamajanduse osakonna juhataja Rein Haak. 'Kui kogutaks ka patareisid ja akusid, oleks linn valmis maksma nende äraveo.'

Tartu esimene jäätmemaja valmis 90 000 krooni eest juba ligi kaheksa aastat tagasi Muru tänavas. Seda pruukiv Muru 6, 8, 10 ja 12 elamu rahvas, kokku 180 korterist, maksis maja eest 30 000 krooni, ülejäänu katsid linn ja Keskkonnafond.

Tartu linnavalitsuse keskkonnateenistuse juhataja Ülle Maueri sõnul kujunes see ehitis nõnda kalliks põhjusel, et üles laoti kapitaalsed tellisseinad. Nüüdseks on aru saadud, et jäätmemaja võib olla märksa lihtsam ja õhulisem, neelates vähem materjali ning ehitusaega.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing