Parima toiduaine nimele kandideerib 137 toodet

24. aprill 2006, 09:29

“Parim Toiduaine 2006” nimele kandideerib 137 toodet, mis on rekordiliselt palju, teatas Eesti Toiduainetööstuse Liit.

Eesti Toiduainetööstuse Liidu ja Tallinna Tehnikaülikooli Toiduainete Instituudi koostöös korraldatavele “Parim Toiduaine 2006” konkursile esitati 34 Eesti toiduainetööstusettevõtte poolt kokku 137 uut toodet. Kaheksa ettevõtet osalevad konkursil esimest korda.

Iga-aastase toiduainete konkursi eesmärgiks on tutvustada tarbijatele uusi tooteid ja innustada tootjaid tegelema tootearendusega. Alates käesolevast aastast võivad osaleda ka tootjad väljaspoolt Eestit, kuid toode peab olema Eestis turule toodud. Sellega seotult on muudetud konkursi nime ja osalemise kategooriaid. Varasematel aastatel kandis ettevõtmine „Eesti Parim Toiduaine“ nimetust.

Eesti Toiduainetööstuse Liidu tegevjuhi Sirje Potiseppa sõnul annab niivõrd aktiivne konkursil osalemine tunnistust sellest, et tootearendusele pannakse Eesti toiduainetööstuses järjest enam rõhku. “See on ka loogiline, sest olukorras, kus tarbijate teadlikkus ja ootused toidu kvaliteedi, tervislikkuse ning mitmekesisuse suhtes kasvavad ja tiheneb rahvusvaheline konkurents, võidavad need, kes suudavad ajaga kaasa käia ning ikka ja jälle üllatada,” sõnas Potisepp.

Ajavahemikus 1. jaanuar 2005 kuni 1. märts 2006 Eesti turule toodud tooted konkureerivad seitsmes eri kategoorias: piimatooted, kalatooted ja meresaadused, lihatooted, alkohoolsed joogid, pagaritooted, kondiitritooted ning samas kategoorias puu- ja köögiviljatooted, kastmed, maitse-ained, toiduõli.

Konkursil selgitatakse välja ning autasustatakse vastava märgiga “Parim Toiduaine 2006”, “Parim Toit Tervisele 2006”, “Uus Toode Väike-ettevõttelt 2006”, toidugruppide parimad uued tooted, äramärgitud tooted ja tooted, mis saavad eriauhinnad Toiduliidu koostööpartneritelt.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing