PM: Lennusadama lagunenud kaid saavad 40 miljoni krooni eest uue kuue

24. aprill 2006, 07:35

Riik andis meremuuseumile üle Lennusadama kaid, et muuseum saaks hakata neid Euroopa Liidu raha abil taastama.

Kaks nädalat tagasi kirjutasid Riigi Kinnisvara AS ja kultuuriministeerium alla hoonestusõiguse seadmise lepingu, mille järgi saab meremuuseum 20 aastaks enda kasutusse 1,2 hektarit maad, mille hulka kuulub ka umbes 400 meetrit Lennusadama kaisid, kirjutab Postimees.

See on esimene ametlik paber, mis tõendab, et Eesti Meremuuseumi laevade kollektsioon on leidnud omale viimaks püsiva kodusadama. Muuseumi direktor Urmas Dresen ei unistagi, et kõike saaks kohe ja esimese küsimise peale, kuid nendib, et ajaloolisel jäämurdjal Suur Tõll tuli enne lennusadamasse jõudmist vaese sugulase kombel 15 aastat ühest sadamast teise kolida.

Nüüd on aga käed paberitel all ja Dresen selgitab, et tehingu eesmärk oli selles, et meremuuseum saaks taotleda Euroopa Liidu fondidest 30 miljonit krooni häbiväärselt halvas seisus kaide taastamiseks ning mererelvastuse vabaõhuväljapaneku rajamiseks. Kultuuriministeerium on lubanud omalt poolt veel 10 miljonit lisaks.

'Taotluse Euroopa Liidu raha saamiseks oleme juba esitanud ning Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuses on paberid läbi vaadatud,' ütleb Dresen Lennusadama lagunenud kail seistes. Ta lisab kurvalt, et praegu on rahataotlus seisma jäänud kuhugi valitsuse tasandile.

Kultuuriminister Raivo Palmaru sõnul on meremuuseumil plaanis Lennusadamas nüüdisajastada muuseumilaevade väljanäitust ning rajada sinna lisa-vabaõhuekspositsioon.

See tähendab, et hiigelaukudega kaid, kuhu võis veel hiljuti inimene kogemata sisse kukkuda ja mis on praegu täitepinnasega hädapäraselt remonditud, saavad uueks ja turvaliseks.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing