Mark Soosaar on Elmar Lepa firma juhatuse liige

25. aprill 2006, 16:29

Pärnu linnavalitsuse plaani müüa Uue Kunsti Muuseumi hoone Elmar Lepa firmale AS Chaplin kritiseeriv Mark Soosaar on ise sama firma juhatuse liige.

Soosaar on maja müügiplaani teravalt kritiseerinud kui sihtasutuse Pärnu Uue Kunsti Muuseum nõukogu liige.

'On jah nii, et olen Lepa firmasse juhatusse jäänud,' tunnistas Soosaar. 'Olin seal ametis eelmiste omanike ajal. Ja kui Lepp salaja ja minu selja taga osalused kokku ostis, siis jäin lihtsalt formaalselt edasi.'

Soosaar on enda sõnul vahetalitaja ASi Chaplin tegevjuhi ja nõukogu vahel. 'Sisuliselt teen Lepale tasuta tööd,' lisas ta. 'Meie teed aga enam koos edasi minna ei saa,' ütles Soosaar, kelle sõnul pole Lepp talle siiski ettepanekut teinud juhatuse liikme kohalt tagasi astuda.

Pärnu linnavalitsus otsustas täna, et Esplanaadi 10 asuv 5-korruseline hoone müüakse otsustuskorras koos tasuta kasutusvalduse seadmisega linna kasuks praegusele rentnikule AS Chaplin. See tähendab linnavalitsuse teatel, et linn omab tasuta kasutusõigust ekspositsioonipinnale.

Enne seda oli Pärnu linnavolikogu vastu võtnud otsuse, et hoone müük tuleb läbi viia enampakkumise korras. Linnavalitsus saadab uue plaani taas volikogusse, kus see tuleb arutlusele 18. mail.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing