SEB Ühispanga internetipangas võidakse kliendilt pangakoodid varastada (täiendatud)

Gert D. Hankewitz 25. aprill 2006, 15:13

Viimastel päevadel on SEB Eesti Ühispank registreerinud neli juhtumit, kus klientide arvutid on nakatatud viirusega, teatas pank.

Viirus töötab nii, et kui klient siseneb internetipanka, küsitakse talt ühel lehel tavapärasest rohkem koode. 'Pank ei nõua klientidelt koodikaardilt kinnituseks kunagi rohkem kui ühte(!) koodi,' selgitati pressiteates.

Kuigi keegi Ühispangast ei osanud öelda, kust viirus kliendi arvutisse saab, sõnas panga IT valdkonna juht Ain Rasva, et pangast, internetipanga koodikaartidelt koode koguv viirus, ei pärine. 'Enne internetipanga kasutamist oli viirus juba tema arvutisse installeeritud,' sõnas Rasva.

PR divisjoni direktori asetäitja Merike Kukk lisas telefonivestluses, et tegelikult ei tea pank veel, kust inimesed viiruse saada võivad ega oska ka soovitada, millisteid internetilehekülgi vältida.

Olukorras, kus kliendilt küsitakse rohkem kui ühte koodikaardi koodi, tuleb jätta koodid sisestamata, sessioon lõpetada ning teavitada sellest panka e-postiga kliendiabi@seb.ee või telefonil 665 5100.

Et ennetada koodide vargust, soovitab pank enne internetipanga kasutamist nakatatud arvuti puhastada viirustest või kasutada internetipanka sisenemiseks teist arvutit.

Klientide turvalisuse huvides soovitab pank kasutada internetipanka ID-kaardiga või ühekordseid paroole genereeriva PIN-kalkulaatoriga.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing