Ajaleht: Nõukogu endine liige usub Viljandi Haigla varjatud parteistamist

Gert D. Hankewitz 27. aprill 2006, 10:39

Viljandi Haigla nõukogu esimese tööperioodi lõppemisel vahetati välja vaid üks liige — Isamaaliidu liige Helir-Valdor Seeder, kirjutab Sakala.

Endine maavanem ja praegune Riigikogu liige Helir-Valdor Seeder ütles, et kogu asi käis suure saladuskatte all. 'Ma ei teagi täpselt, millal ja mis otsustati. Mind ei ole sellest informeeritud.'

Märtsi lõpul sai Seeder Sotsiaalministeeriumist e-kirja, milles tal paluti Viljandi Haigla nõukogus jätkata. Ta saatis ministeeriumile nõusoleva vastuse ja andis haigla nõukogu koosolekul selle esimehele Ivi Normetile samasisulise kirja.
'Mõne aja pärast sain Ivi Normetilt meili, milles mind tänati nõukogus osalemise eest ja kogu lugu,' kõneles Seeder asjade edasisest käigust. Kõnealune kiri on ka ainus märk sellest, et ta haigla nõukokku enam ei kuulu.

Sotsiaalminister Jaak Aab, kelle pädevuses on haigla nõukogu liikmete nimetamine, selgitas, et ainus põhjus Seeder nõukogust välja arvata oli see, et sel kohal peab olema maavanem — niisugune oli kokkulepe, kui esimest nõukogu moodustati.

Seedri kinnitusel ei ole kokkulepet, et nõukogu liige peab tingimata olema maavanem, ei kirjalikult ega suuliselt sõlmitud. 'Ja kui selline kokkulepe oleks, miks siis ministeerium palus minult isegi kirjalikku nõusolekut jätkata?' päris ta.

Seeder näeb juhtunus parteihaiglate taastamist, mis sedapuhku on jõudnud pealinnast ka provintsi. 'Ministeeriumi seisukoht muutus hiljem ja selle taga on Keskerakonna kontorist saadud korraldus,' sõnas ta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing