Tapmiste arv sel aastal ligi 40% väiksem

Gert D. Hankewitz 27. aprill 2006, 12:35

Justiitsministeeriumi kriminaalstatistika kohaselt on tapmiste arv selle aasta I kvartalis eelmise aasta sama perioodiga võrreldes vähenenud ligi 40%.

Kokku registreeriti kriminaalmenetluse registris I kvartalis üle 11 500 kuriteo, mis on võrreldes 2005.aasta I kvartaliga võrreldes ligi 1700 kuriteo võrra väiksem.

Justiitsministeeriumi kriminaalteabe ja analüüsi talituse juhataja Kristjan Paasi sõnul on peamine vähenemine toimunud varavastaste kuritegude puhul ning eeskätt nimelt varguste (üle 20%) ja röövimiste (üle 30%) lõikes. „Vähenemine pole siiski toimunud kõigis varavastastes kuritegudes. Nii näiteks kelmuste arv on üle 15% kasvanud,“ lisas Paas.

Oluliselt on teisenenud narkokuritegevuse struktuur. Paas: „Üha enam registreeritakse narkootilise aine ebaseaduslikku käitlemist suures koguses, samas kui narkootilise aine käitlemine väikeses koguses on oluliselt vähenenud“.

Muret teeb roolijoodikute arvu kasv. 2006. aasta I kvartalis kasvas joobes mootorsõiduki juhtimiste eest algatatud kriminaalasjade arv ligi 15% võrreldes eelmise aasta sama perioodiga.

Kriminaalstatistika ülevaade põhineb kriminaalmenetlusregistri andmetel ning kajastab registreeritud kuritegude, kahtlustatavana kinni peetud ja vahistatud isikute ning prokuratuuri menetlusotsuste statistikat.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing