Valitsus jagab solidaarsusfondist jaanuaritormi kahjude hüvitamiseks 20 mln krooni

Gert D. Hankewitz 27. aprill 2006, 13:08

Valitsus võttis vastu määruse, mille järgi eraldatakse Euroopa Liidu solidaarsusfondist 20 miljonit krooni 2005. aasta jaanuaritormi hüvitamiseks.

Toetust võivad taotleda tormis kahjustada saanud piirkonna linna- ja vallavalitsused ning kohaliku omavalitsuse üksuse valitseva mõju all olevad isikud.

Toetust saab taotleda nende kulude hüvitamiseks, mis on seotud infrastruktuuri ja seadmete viivitamatu töökorda seadmisega veevarustuse, transpordi ja hariduse valdkondades. See tähendab näiteks koolide remonti, teelõikude taastamist ja tammide parandamist.

Samuti saab solidaarsusfondist hüvitada kulutusi, mis on seotud katastroofipiirkondade puhastamiseks ja kultuuripärandi kaitseks rakendatud meetmetega. Muu hulgas võib toetust taotleda näiteks tormis kahjustada saanud kirikute parandamiseks.

Toetuse rakendamise eest vastutavad maavalitsused, kes peavad 31. maiks esitama rahandusministeeriumile maakonna koondtaotluse. Rahandusministeerium palus 2005. aasta lõpus maavalitsustel esitada andmed kohalike omavalitsuste poolt jaanuaritormi tagajärgede likvideerimiseks tehtud kulude kohta. Seega on vastav info juba maavalitsustesse koondatud.

Rahandusministeerium koostab kuludokumentide eelkontrolli läbinud taotluste põhjal valitsuse korralduse eelnõu ja maksab pärast korralduse vastuvõtmist toetused välja. Juhul kui taotletav toetuste kogusumma ületab solidaarsusfondist eraldatud summa (20 180 437 krooni), vähendatakse proportsionaalselt kõikidele toetuse saajatele eraldatavat summat.

Euroopa Liidu solidaarsusfond loodi 2002. aastal, et anda liikmesriikidele ja ühinevatele riikidele suurõnnetuse korral rahalist toetust. Fondi aastane eraldus on kuni miljard eurot. Solidaarsusfondist abi saamiseks peavad riigid esitama kahjustuste dokumenteeritud hinnangu.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing