Kohtu all on 26 altkäemaksuvõtmises süüdistatavat ekspolitseinikku

Gert D. Hankewitz 27. aprill 2006, 14:10

Harju Maakohtus algas protsess, milles kohtu all on 26 altkäemaksu võtmises, vahendamises või altkäemaksu andmisele kihutamises süüdistatavat politseinikku.

Süüdistatud on Põhja Politseiprefektuuri liiklusjärelevalve osakonnast ja Lääne-Harju Politseiosakonnast pärit endist politseinikku. Kohtu all on ka 13 eraisikut, keda süüdistatakse altkäemaksu andmises, vahendamises või altkäemaksu andmisele kihutamises.

Kohus avaldas istungil, et mitmed süüdistatavad on esitanud taotluse lühimenetluse kohaldamiseks. 21 süüdistatava suhtes andis Põhja ringkonnaprokurör Jüri Kasesalu ka nõusoleku nende kriminaalasja arutamiseks lühimenetluse korras. Kohus alustab lühimenetluses kriminaalasja läbivaatamist 30. mail.

Ülejäänud 18 süüdistatava suhtes jagatakse kriminaalasi mõistliku aja jooksul arutamise huvides kolmeks kriminaalasjaks, mis saadetakse prokuratuuri üldmenetluse läbiviimiseks.
Süüdistuse kohaselt tuvastas uurimine 2004. aasta oktoobrist möödunud aasta augustini 23 altkäemaksu võtmise episoodi, milles osalesid erinevad Põhja Politseiprefektuuri liiklusjärelevalve osakonna ja Lääne-Harju Politseiosakonna politseinikud. Põhiline altkäemaksu andmise ja võtmise periood langes 2005. aasta maisse.

Süüdistuse võtmefiguuriks on endine Põhja Politseiprefektuuri liiklusjärelevalve osakonna liiklustalituse konstaabel Livio Karro (32), keda süüdistatakse korduvas grupiviisilises altkäemaksu võtmises, korduvas altkäemaksu võtmisele kihutamises ja korduvas altkäemaksu vahendamises.

Süüdistusakti kohaselt võtsid liikluseeskirjade rikkumisega vahele jäänud isikud suurema osa tuvastatud episoodide puhul kas otse või tuttava vahendusel ühendust Karroga, kes omakorda leppis antud ajal patrullis olnud politseinikega kokku väärteoprotokolli vormistamata jätmise konkreetsele isikule ja mõnedel juhtudel määras ka altkäemaksuks võetava summa. Altkäemaksu summad ulatusid süüdistusmaterjalide kohaselt 500 – 3000 kroonini sõltuvalt rikkumise raskusest. Väärteod, millest pääsemiseks liikluspolitseinikele altkäemaksu anti, olid peamiselt nõutava sõidukiiruse ületamised ja alkoholijoobes sõiduki juhtimised, harvadel juhtudel ka pisemad liikluseeskirjade rikkumised.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing