SLÕL: Ministri nõunikul pistisekahtlus

28. aprill 2006, 07:56

Kapo algatas kriminaalasja sotsiaalministri nõuniku, keskerakondlase Kaimo Oleski suhtes, kahtlustades meest pistisevõtmises ja ametiseisundi kuritarvitamises.

Kaitsepolitsei algatas kriminaalasja endise tööturuameti tööturukoolituse osakonna juhataja ning aasta eest sotsiaalministri nõunikuna tööle asunud Kaimo Oleski suhtes, kirjutab SL Õhtuleht.

Sotsiaalministeeriumi pressiesindaja ei soovinud teemat SL Õhtulehele kommenteerida ning teatas, et ministeeriumil ei ole Oleski tegevuse suhtes seisukohta veel kujunenud. Kõneisik andis mõista, et töösuhe Oleskiga on peatatud.

Mees peeti sel nädalal 48 tunniks kaitsepolitsei poolt kinni, kuid ei viibinud eile enam vahi all.

Prokuratuuri kõneisiku sõnul on kriminaalasi algatatud kahe paragrahvi alusel, mis puudutavad altkäemaksu võtmist ning ametiseisundi kuritarvitamist.

'Antud kriminaalmenetlus on algatatud kahe paragrahvi alusel: paragrahv 293, mis on pistise võtmine ja teine on seotud ametiseisundi kuritarvitamisega,' selgitab riigiprokuratuuri avalike suhete talituse juhataja Kristiina Herodes. Ta lisab, et hetkel tehakse kindlaks, kas uurimise all olev tegevus on seotud sotsiaalministeeriumi või tööturuametiga. 'Suure tõenäosusega need ei pruugi olla praeguse töökohaga seotud,' lisas Herodes.

Riigiprokuratuuri esindaja sõnul on sama kriminaalasja raames uurimise all veel teisigi isikuid, kuid nende näol ei ole tegemist ametnikega. Kes need isikud on, ei soovinud Herodes uurimise huvides täpsustada.

Hiljuti sattus tööturuameti tööturukoolituse osakond ajakirjanduse huviorbiiti seoses kahtlaste riigihangetega suurte projektide juhtide leidmiseks. Äripäeva luubi all oli tööturuprojektide peakoordinaator Patrick Rang, kelle sulgpallimängijatest tutvusringkonda kuulunud isikud pidevalt riigihankeid võitsid. Kõne all olevate tööturuprojektide rahalised mahud ulatusid kümnete miljonite kroonideni.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing